27 października 2011

kobiety kochają błyskotki


Pamiętacie jak jakiś czas temu piszczałam z radości gdy dostałam TRIONA? Otóż nie napisałam jak to było... Było tak, że pewnego wieczoru kiedy mój luby wstał od deski kreślarskiej i wrócił z małym pudełeczkiem. Położył na klawiaturze mojego wiecznie zakurzonego laptopa i rzucił coś w stylu: " żeby Ci było łatwiej..."reszty nie zrozumiałam bo mi serce skoczyło do gardła. Myślałam, że to pierścionek (buahaha!). W pudełeczku było 5  małych przeźroczystych plastikowych płyteczek. A potem się dowiedziałam , że to dodatek do mojej wyrzynarki. No i był pisk :) Do dziś nabijam się, że to brylanty. 
Pudełeczko wsadziłam do szuflady, wciąż nie bardzo rozumiejąc zastosowanie prezentu. Ważna była wyrzynarka. I zaczęłam wyrzynać, głównie te moje litery (ja je naprawdę uwielbiam i mogę hurtowo wręcz). Dobrze szło... nauczyłam się, że po wycinaniu w sośnie trzeba się bardziej przyłożyć do obróbki niż przy dębowym drewnie. Jakich brzeszczotów używać do linii prostych, a jakich do łuków. Miałam też lekcje o stosowaniu odpowiedniego ułożenia brzeszczotu.  
Wczoraj w moje ręce wpadła sklejka i przyznam się, że jakaś katastrofa powstała. Zaczęła się łupać, strzępić, dżaźnić... babski płacz niemocy też był.. i wtedy mój mężczyzna zasugerował mi żebym tych moich brylantów użyła i wiecie co? 


Poezja wyrzynania.  ahhh 

Wracając do wczorajszej zagadki, macie czas do niedzieli włącznie. Ilość maili z odpowiedziami jest nieograniczona, wszystkie odbieram z radością. I nieźle kombinujecie, ale nie zawsze trafnie cudaczka nazywacie :) i to ostatnia podpowiedź. 


Powodzenia czekam na maile :) 

9 komentarzy:

 1. Nie jarze, ale ok. :) Czyli takie dodatki do wyrzynarki dostalas, a myslalas, ze pierscionek?? Alemzesieusmiala!
  A to cudo na zdjeciu, no kurka, nie wiem...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj nie zaglądałam do Ciebie kilka dni, a tu taka fajna zagadka!

  "Kiedy biegam, to jestem biegaczem,

  kiedy fruwam, to jestem fruwaczem,

  kiedy się boję, to jestem baczem,

  a tak w ogóle to jestem Gżdaczem.

  Więc podziwiaj mnie i patrz:

  Jestem fruwający Gżdacz!”

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli że akceptujesz Brombę? :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. w kategorii specjalnej :P jeszcze kilka twórczych odpowiedzi ujmujących serce me i ją stoworzę :))

  OdpowiedzUsuń
 5. no dobra jestem tempa jak mało kto tyle o brylantach, a nie pokazałaś co i jak ja się domagam :P

  OdpowiedzUsuń
 6. jedno z opowiadań Wojtyszki
  a ta ksiażka Mellerów, co ostatnio czytałaś fajna?

  OdpowiedzUsuń