22 października 2011

moje królestwo


Witajcie w moim świecie :) 

...
w te słoneczne sobotnie popołunie, dziś zapraszam do mojej nowej-starej pracowni, która od tygodnia była w fazie intensywnego tworzenia :) przemeblowywania, sprzątani i urządzania od nowa.
Pod oknem ustawiliśmy bukowy blat z Ikei. Pozostałość po jakimś zleceniu z całej długości został odcięta kilku centemetrowa listwa, dołożona do blatu klientki. A blat został i docelowo miał być blatem w garażowym, ale zanim ci moi motocykliści zrobiią remont garażu ... :) 
Blat celowo został surowy tak, aby nie zaprzątać sobie głowy zniszczonym lakierem czy innymi zarysowaniami. Zawsze można go potraktować szlifierką :)
długość blatu to 248 cm.
wysokość 86 cm.

Ustawiony został na solidnych nogach z belek stropowych. Tworzymu ostatnio istny rynek wtórny :)
Jest przy nim miejsce na deskę kreślarską, jak i wieksze drewniane elementy, które często trzeba gdzieś rozłożyć podczas malowania.
Natomiast pod blatem jest idealna przestrzeń na wszystkie skrzynki narzedziowe i odkurzacz.

Planuję wykonać też 2 drewniane hokery/wyższe drewniane stołki, gdyż narazie nie mam za bardzo na czym przy nim siedzieć:)Lampa kreślarska, najzwyczajniesza jaką udało mi się wreszcie znaleźć :) 
Półka/regał została 100% wykonana przez mnie z pomocą oczywiście mojego mężczyzny. Zainspirowana byłam tym wpisem :) już od jakiegoś czasu zauważyłam zainteresowanie meblami o takiej konstrukcji, które wg świetnie sprawdziły by się w dużych kuchniach, pokojach dziecięcych czy jako kwietniki- z odpowiednimi do potrzeb oczywiście modyfikacjami :)

Mój regał składa się z 6 półek o długości 1metra i głębokości od 35 cm. do 18,5 cm, zmniejszającej się 5 cm i 2,5 cm. Odlegość między półkami strałam się dobrać tak, aby najoptymalnie wykorzystać powstałą przestrzeń.

 
Nareszcie mam mniej więcej wszystko w jednnym miejscu, a nie poutykane w szafkach i zakamarkach w całym mieszkaniu... a to tylko mała część tego, co potrzebne nam jest na codzień :) 
Mieszkanie nasze jednak więcej nie pomieści:) 
Kiedyś może pokarzę Wam warsztat :P


Pięknej soboty
lecę robić gołąbki i układać moje "zabaweczki" 

:) 

15 komentarzy:

 1. Cześć! O, widzę farbę tablicową :)

  A pudełko z nadrukiem gazetowym oklejałaś sama, czy już kupiłaś gotowe? Właśnie mam tu obok próbkę tapety z nadrukiem gazetowym i zastanawiam się, gdzie ją mogę zastosować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pudełka kupiłam w kompecie 2 szt za 16pln, cena zasgerowała mi oklejanie zdobycznych kartonów mija się z celem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już zaczynam zazdrościć, miło tam u Ciebie :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. pięknie pięknie tylko gdzie super rogówka :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Lu- dziękje :)

  Carr- super rogówka została zdewastowana przez osamotnioną w ostatnim czasie Kote, a wiesz co robi złośliwy wnerwiony kot... i pojechała, że pojechała do krainy wiecznych łowów. Ale spoko zawsze jest materac jako dodatkowe spanie i nie ukrywam, że zyskałam przestrzeń na pacjentów typu Władziu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna ta Twoja pracownia, a półeczka udała Ci się super! Ładna i funkcjonalna
  Jak gołąbki też robisz tak, jak cuda z drewna to jesteś ideałem kobiety xD

  OdpowiedzUsuń
 7. Maggie- przyznaje się, że je przepieprzyłam :P:P
  półeczka to moje życiowe dzieło ostatnie od samego wybueranie drewna w tartaku miałam wpływ na jej powstanie- prawie jak dziecko :P

  OdpowiedzUsuń
 8. no zapomniałam napisać, że półeczka marzenie, jak tylko będę miała inne mieszkanko to na pewno po coś takiego się zgłoszę

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ nieziemski widok! Cudnie u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. piękna pracownia! kiedys moze sie takiej dorobię - teraz jednak - jak wiesz - nasza wspolna pracownia ma byc jednak tylko i wylacznie gabinetem mojego Toma!

  a lampka kreslarska - taka wlasnie jak lubię najbardziej!!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. i tania była z 5 dyszek kosztowała co prawda uchwyt do mocowania dość kijowaty ma, ale służy i jestem z niej zadowolona :)

  A może om się trochę podzieli swoim królestwem :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. pug puppies for sale
  pug puppy for sale near me
  teacup puppies for sale near me
  french bull dog for sale near me
  french bulldog pupies for sale
  cheap pugs for sale
  teacup pug
  teacup pug puppies for sale
  black pugs for sale
  pug puppies for sale,pug puppies for sale near me
  teacup pugs for sale,teacup pugs,French BullDog Puppies for sale,Black French Bulldog puppiesfor sale near me,Frenchies for sale near me,French Bulldog puppies for sale under,teacup pugs,pug puppies near me,teacup pugs,Frenchies puppies for sale,French bulldog for sale,mini French Bulldog puppies for sale,baby pugs for sale,pug breeders near me,pugs puppies for sale,black pug puppies for sale,miniature pug,pug puppies,pugs for sale near me,pugs for sale near me,pugs puppies,Fawn French Bulldog puppies for sale,pugs for sale,baby pugs for sale

  OdpowiedzUsuń